Urząd Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP


Urząd Rejestracji
Centrum Certyfikacji SEKAP

Aby w pełni korzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach niezbędne jest posiadanie podpisu elektronicznego. Dopuszcza się do użytku ważne kwalifikowane certyfikaty, wydane przez podmioty kwalifikowane świadczące usługi certyfikacyjne oraz ważne niekwalifikowane certyfikaty wydanego przez Urząd Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP (lista Urzędów Rejestracji).
Przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach został utworzony Urząd Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP, mieszczący się w budynku przy ul. Ks. J. N. Barabasza 1 (biuro ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych).

Sposoby otrzymania niekwalifikowanego certyfikatu CC-SEKAP

1. Osoba (subskrybent) osobiście udaje się do Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP, z urządzeniem typu pendrive (pamięć masowa USB 1.1/2.0 obsługiwana i wykrywana przez MS Windows XP).
Inspektor ds. Rejestracji wprowadza do systemu dane osobowe, wydrukuje do podpisania wniosek i umowę oraz wystawia niekwalifikowany certyfikat CC-SEKAP w postaci pliku, który następnie nagrywa na pendrive.

2. Osoba (subskrybent) rejestruje się na stronie https://cc.sekap.pl/, dostaje na podany e-mail link aktywacyjny i składa elektronicznie wniosek o wydanie certyfikatu do wybranego Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP. Następnie osoba (subskrybent) osobiście udaje się do Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP, z urządzeniem typu pendrive (pamięć masowa USB 1.1/2.0 obsługiwana i wykrywana przez MS Windows XP).
Inspektor ds. Rejestracji zweryfikuje dane osobowe, wydrukuje do podpisania wniosek i umowę oraz wystawia niekwalifikowany certyfikat CC-SEKAP w postaci pliku, który następnie nagrywa na pendrive.

UWAGA !!!
Do Urzędu Rejestracji Centrum Certyfikacji SEKAP należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby ubiegającej się o wydanie certyfikatu tj. dowodem osobistym, paszportem lub prawem jazdy wydanym po 01.07.1999 r.

Informacja wytworzona przez:
Łukasz Kuś
email: l.kus@um.czechowice-dziedzice.pl tel.:32 214-71-01 fax: partykag
, w dniu:  05‑03‑2010 13:48:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Łukasz Kuś
email: l.kus@um.czechowice-dziedzice.pl tel.:32 214-71-01 fax: partykag
, w dniu:  05‑03‑2010 13:48:00
Data ostatniej aktualizacji:
26‑03‑2010 10:31:06
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie